NATO na czele z Polską „przygotowuje” się do ofensywy

Rosyjskie ośrodki medialne ponownie zwróciły uwagę na zakup przez Polskę aparatów bezzałogowych Bayraktar TB2.  Kwestię tą kolejny raz wykorzystano do wzmocnienia narracji o agresywnych zamiarach Polski.

 

W dniu 06.06.2021 na łamach rosyjskich portali informacyjnych opublikowano artykuły komentujące wypowiedź członkini komitetu ds. międzynarodowych (Duma FR) Eleny Paniny. Rosyjska polityk odniosła się w swoim komentarzu do słów Sekretarza Generalnego NATO J. Stoltenberga, w których zaznaczył on, że Sojusz jest zaniepokojony coraz większym stopniem zależności Białorusi od Rosji (stwierdził on również, że NATO udzieli niezbędnej pomocy każdemu członkowi Sojusz w obliczu ataku ze strony Moskwy jak i Mińska). Zgodnie z komentarzem rosyjskiej polityk, słowa J. Stoltenberga stanowią formę odwrócenia uwagi wspólnoty międzynarodowej od przygotowań NATO do agresji zbrojnej wymierzonej przeciwko Rosji. Jak zaznaczyła, Sekretarz Generalny NATO odwraca w ten sposób uwagę m.in. od zakupu przez MON tureckich aparatów TB2, co rzekomo jest przejawem przygotowań Warszawy do agresji zbrojnej.

 

 

Wypowiedź E. Paniny stanowi przykład komentarza, który został wyartykułowany na potrzeby realizacji bieżących celów propagandowych. Słowa te stały się czynnikiem, który nagłośniono i opisano w taki sposób, aby wzmocniły emitowane od dłuższego czasu przekazy – kreowanie NATO oraz Polski na bezpośrednie zagrożenie dla Federacji Rosyjskiej oraz „sojuszniczej” Białorusi. Przekaz uformowano przy tym w taki sposób, aby zaakcentować „przebiegłość” i „podłość” NATO, które „bezpodstawnie” oskarżając Rosję kamufluje swoje “wojenne intrygi”.

 

 

Źródła:

  • https://radiosputnik.ria.ru/20210606/rossiya-1735908074.html
  • https://pl.sputniknews.com/swiat/2021060614364744-rosja-o-zakupie-przez-polske-tureckich-dronow-Sputniki/
  • https://ria.ru/20210606/bespilotniki-1735902830.html

 

Autor: Michał Marek

Fot. polsatnews.pl